18.-19.6.2022
U6 - U13 + WU13
Třebíč Open FOŠ
Třebíčské památky

ZAŽIJTE TŘEBÍČ

 

Přijměte naše srdečné pozvání a poznejte naše město, které je známé nejen díky památkám UNESCO. Nabízíme Vám toulání tajemnými uličkami, hledání malebných zákoutí a možná ucítíte i sílu minulosti. Třebíč si prohlédnete ze země i z výšky, prozkoumáte její historii, užijete si její moderní stránky, zároveň se budete naplno bavit a z celého víkendu si odneste nevšední zážitky.

NAVŠTIVTE TŘEBÍČSKÉ PAMÁTKY

V rámci partnerství s městem Třebíč jsme pro Vás připravili skvělou příležitost navštívit třebíčské památky zdarma! Pro volný vstup do památek se prokažte turnajovým náramkem připevněným na zápěstí.  


INFO K BAZILICE SV. PROKOPA

Klenotem mezi místními památkami je trojlodní románsko-gotická bazilika sv. Prokopa. Skvost středověkého stavitelství byl pro svou architektonickou jedinečnost v roce 2003 zapsán společně s židovskou čtvrtí a Židovským hřbitovem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.


INFO K ŽIDOVSKÉ ČTVRTI:

Připomínkou dlouhé a bohaté historie židovské obce v Třebíči zůstala ojedinělá čtvrť, která se řadí mezi urbanisticky nejzachovalejší v Evropě. Židovské město získávalo svou tvář po dobu několika staletí. Úzké uličky, průchody, prampouchy, verandy a balkony vytvářejí jedinečný ráz území.

 

INFO K ŽIDOVSKÉMU HŘBITOVU:

Jeden z největších a nejlépe zachovaných židovských hřbitovů v České republice byl jako součást židovské čtvrti v roce 2003 zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nachází se na severním svahu kopce Hrádku a z židovské čtvrti k němu vede klikatá vozová cesta.

 

INFO K ZÁMECKÉMU AREÁLU:

Na místě bývalého benediktinského kláštera můžete navštívit zámecký areál, který je ideálním místem pro cyklisty, rodiny s dětmi i milovníky historie. Valdštejnský zámek, bazilika sv. Prokopa, předzámčí, zámecká ledovna, severní příkop a bylinková zahrádka – to všechno naleznete na jednom místě, které dýchá historií a ohromuje svou jedinečnou krásou.

 

INFO KE KARLOVĚ NÁMĚSTÍ:

Svojí rozlohou 2,2 ha patří k největším náměstím v České republice. Zdobí ho tři renesanční domy a uprostřed stojí sousoší sv. Cyrila a Metoděje. Náměstí slouží jako místo trhů, jarmarků i různých lidových slavností a kulturních akcí.

 

INFO K MĚSTSKÉ VĚŽI:

Pětasedmdesát metrů vysoká dominanta historického jádra, spojená s průčelím kostela sv. Martina, se historicky váže k období roku 1335, kdy markrabě Karel, pozdější český král a římský císař Karel IV., povolil Třebíči řídit se normou městského práva.