18.-19.6.2022
U6 - U13 + WU13
Třebíč Open FOŠ
Informace pro média

Závěrečná tisková zpráva 2019

Špičková mužstva, spousta zajímavých zápasů, jedinečná atmosféra a zalidněná Třebíč. Takový byl druhý ročník největšího fotbalového turnaje na Vysočině, který nese název Třebíč Open a jeho organizátorem byla opět SK Fotbalová škola Třebíč.

Okres Třebíč navštívilo celkem 108 týmů. Objevily se týmy ze všech koutů České republiky, několik týmů ze Slovenska, jeden z Polska a tři exkluzivní hosté. Mistr z tureckého Galatasaray Istanbul a dva z nejúspěšnějších portugalských týmů – Sporting Lisabon a FC Porto.

Akce trvala celkem tři dny a okres zaplavilo přes 1500 mladých fotbalistů ve věku 7–13 let v doprovodu rodičů, příbuzných i trenérů, kteří navýšili návštěvnost o dalších zhruba 1500 účastníků.

Cílem turnaje nebylo pouze uskutečnit velkolepý sportovní zážitek, ale také nabídnout kulturní přesah v podobě konajících se Slavností růžových vín a do pozdních hodin otevřených kulturních památek.

První den zahájila turnaj kategorie U12 na V-Stav Areně v Borovině. Druhý den se turnaj rozložil téměř po celé Třebíči, dále do Přibyslavic, Vícenic u Náměště nad Oslavou a Velkého Meziříčí, kde střídal jeden zápas druhý, přítomní diváci vytvořili v arénách výbornou atmosféru a oceňovali výkony jednotlivých mužstev. Odpoledne se všechna mužstva sjela do Qellan Areny (TJ Spartak) ke slavnostnímu ceremoniálu, který započal oslavy sportovního svátku.

Nedělní program se nesl v duchu dohrávání zápasů ve skupinách a předávání pamětních cen a dortů pro vítěze jednotlivých kategorií.
Celkové umístění:
U8 – Górnik Zabrze
U9 – FC Porto
U10 – SK Slavia Praha
U11 – Sporting Lisabon
U12 – Galatasaray Istanbul
U13 – SK Slavia Praha

"Jsme moc rádi za reakce, které chodí od dětí, trenérů i rodičů a jsou pro nás velkým závazkem do budoucna. Vážíme si toho, že špičkové zahraniční týmy mají zájem svoji účast zopakovat a že si pro Třebíč Open vyhrazují místo v kalendáři, kde jsou pouze turnaje ve městech jako je například Barcelona nebo Paříž. Děkujeme partnerům za podporu, díky které se Třebíč Open 2018 mohlo uskutečnit."

Martin Daněk, ředitel Třebíč Open 2019

 

Další informace, fotografie: https://www.facebook.com/trebicopen


Seznam účastníků Třebíč Open 2019

1. FC SLOVÁCKO (CZE)
AC SPARTA PRAHA (CZE)
AS TRENČÍN (SVK)
CFT ACADEMY (SVK)
FC FASTAV ZLÍN (CZE)
FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO (CZE)
FC CHOTĚBOŘ (CZE)
FC PORTO (PRT)
FC SLOVAN LIBEREC (CZE)
FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD (CZE)
FC SPARTAK TRNAVA (SVK)
FC TEMPO PRAHA (CZE)
FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ (CZE)
FC VYSOČINA JIHLAVA (CZE)
FC ZBROJOVKA BRNO (CZE)
FK DUKLA PRAHA (CZE)
FK JABLONEC (CZE)
FK MLADÁ BOLESLAV (CZE)
FK PARDUBICE (CZE)
FK ÚSTÍ NAD LABEM (CZE)
GALATASARAY SK (TUR)
GÓRNIK ZABRZE (POL)
JIHOČESKÁ FOTBALOVÁ AKADEMIE (CZE)
JISKRA STARÉ MĚSTO (CZE)
MŠK ŽILINA (SVK)
SK FOTBALOVÁ ŠKOLA TŘEBÍČ (CZE)
SK JUNIOR TEPLICE (CZE)
SK SLAVIA PRAHA (CZE)
SPORTING CP (PR)